Problém problému prvního světa

Problém problému prvního světa

Já vím, na podobné téma jsem se už vyjadřoval, ale tentokrát to pojďme vzít z jiné strany.

Je zcela nesporné a očividné, že psychiatrie je ve vleku farmakolobby, která prostřednictvím psychiatrů rve své oblbováky lidem, kteří jsou jen zpovykaní, a tak mají deprese, místo toho, aby si šli zaběhat, nebo aby se šli pobavit, nebo aby si našli partnera, založili rodinu, vychovali děti a byli spokojení.

Zejména když všichni víme, že deprese, to je jen takové slovo, kterým si líní maskují svoji lenost a neschopní omlouvají svoji neschopnost a své malicherné problémečky. Že? Protože deprese přeci skončí, když se depresivního jedince zeptáte: "A z čeho máš deprese? Vždyť nemáš žádné problémy! Podívej se na lidi, co mají OPRAVDU problémy, ti na nějaké deprese nemají čas..."

Člověk, který tohle řekne, hřeší na to, že lidé v depresích nemívají sklony k agresivitě.

Ale já v depresích nejsem, tak vám to mohu říct naplno: Vaše zhovadilé rady nikomu a ničemu nepomohou. Nikdy. A pokud je, nedej bože, opravdu myslíte vážně, tak jste, pokud to nevíte, strašlivě namyšlení a ploší lidé.

Jako tuhle. Mladá holka se na Twitteru svěřila, že má pocit úplné životní marnosti a zbytečnosti. A druhá paní ji chlácholila, že to měla taky, ale - a teď to přijde - jí její beznohá kamarádka řekla, že je jenom zpovykaná a měla by se jít podívat na lidi s opravdovými problémy, třeba na onkologii, jak se nevzdávají, a to ji z trudnomyslnosti jednou provždy vyléčilo!

Celá tramvaj vstala a zatleskala a deprese rázem zmizely, protože si všichni vůkol uvědomili, že jsou jen zpovykané piče, co mají problémy prvního světa, zatímco děti v Africe hladoví. Totální perspektiva, však víte...

Měl jsem to taky. Promiňte. Ne teda že bych to někomu říkal, to ne; nejsem kretén. Ale myslel jsem si to.

Když jsem slyšel, jak se paní hroutí z nějaké objektivní píčoviny, jako že nesehnala svoji oblíbenou řasenku, nebo viděl dvacetiletého mládence, co se chtěl oběsit proto, že se s ním rozešla jeho první holka, tak jsem si říkal: Co až zažijete Opravdový Problém?! A myslel jsem si, že k tomu mám puvoár, protože jsem Opravdové Problémy zažil.

A pak mi došlo, jak strašně moc debilní to je.

Na jednu stranu je fakt, že problémy těchto lidí jsou objektivně vzato nicotné. Tak to prostě je. Na světě jsou miliardy lidí, které mají Opravdu Opravdové Problémy. Objektivně ano.

Jenže!

Tento příspěvek je pouze pro předplatitele

Máte účet? Přihlaste se