Problém agendy

Problém agendy

Chtěl jsem to nazvat nějak vtipně, jako že třeba S Paličkou na masy, ale nechám laciné žerty stranou, protože věc je velmi vážná a jakékoli znevažování by bylo plivnutím do tváře všem ženám, obětem a pronásledovaným...

Ne, nemám na mysli paní Danuši Nerudovou a její trochu nešťastné (ou kej, tak hodně nešťastné) naroubování feministických témat na svou kandidaturu, ať už jde o patriarchální útlak starých bílých vousatých mužů, nebo srdnaté prohlášení o tom, že tak daleko, jako ona, ještě žádná žena v ČR nedošla, a že ona tedy zdvihla pochodeň, prošlapala cestu, ukázala směr... Chápu, proč to řekla, osobně si myslím, že to moc šťastné není a že mnohé ženy došly i dál, ale kdo jsem já, abych to komentoval, že?

O tohle nejde. Jde o úplně jinou fotku.

Pokud neznáte ty pány, tak uprostřed je Havel. Vlevo Kryštof Stupka, LGBTQ+ aktivista a politicky hodně vlevo. Vpravo Honza Palička, komentátor Info.cz a politicky celkem vpravo. Fotí se u příležitosti prezidentských voleb.

Tuhle fotku sdílel Honza na Twitteru s textem, cituju: "Vite proc je fajn potkavat se nazivo a ne jen se hadat na Twitteru? Protoze jen tak zjistite, ze clovek s kterym se v x vecech neshodnete, je furt hrozne fajn a prijemnej kluk. A na tom dulezitym, at uz je to Havel s nama na fotce nebo co chceme v 2. kole se shodnem. A o to jde!"

Kryštof Stupka to komentoval o něco zdrženlivěji, ale přesto stále vstřícně: "Včera jsem se setkal s Paličkou, pokecali jsme o volbách a nebylo těžký najít společnou řeč, oba chceme, aby PP vyhrál. Když jsem odcházel, Honza navrhl, abychom se vyfotili, tak jsem řekl jasně, proč ne. Selfíčkem jsem nechtěl normalizovat nebo schvalovat jeho chování na sítích."

A končilo to téměř dojemně:

A zatímco kruhy Paličkovy fotografii přešly víceméně bez povšimnutí a reakce se nesly v linii "Je fajn, že se dokážou takhle lidi dohodnout", tak vlevo propuklo klausovsky řečeno nenadšení.

Pojďme trošku do historie obou pánů. Kryštof Stupka se pohybuje v kruzích twitterové levice. Nejen LGBTQ+ aktivisté, ale i různí revolucionáři, "based ethic shoplifteři", A2larmisti, klimalepiči a woke (kteří přispěchají se svým geniálním obratem "žádní woke v ČR nejsou, ukaž mi někoho, vyvracíš slaměné panáky"). Tedy v kruzích, do nichž se Honza Palička velmi rád strefuje a triggeruje je tím, že je označuje za komunisty, bolševiky a marxisty.

Staročeské moudro říká: "Nazvi svini prasetem - a je zle!" Je. Leftwitter to Paličkovi vrací i s úroky. Od difamací a falešných účtů po pokřikování o fašistech z kryptofosilní lobby. A protože Honza Palička bydlel počas studií s Dominikem Ferim, tak z něj obratem udělali "podílníka na znásilňování". Tedy nic, co by se v rámci identitárního boje nedělo vždycky. Už v dobách, kdy se mu říkalo "třídní boj", se hlásalo, že ve vyšším zájmu je tohle všechno dovolené, protože vyšší zájem, tedy vítězství utlačovaných, legitimizuje i lež.

Palička se krom označování za komouše, případně antisemitské komouše dopouští ještě jedné hrozné věci. Totiž dělá si z nich bezostyšně legraci. A pokud něco moderní ultralevice fakt nemá, tak to je smysl pro humor, a už vůbec ne schopnost udělat si legraci sama ze sebe. Suma sumárum: Palička je pro ně něco jako Hitler s větším knírem.

Tihle dva se tedy sešli naživo, pohovořili, zjevně docela příjemně, a s radostí se shodli na tom, že ačkoli jsou témata, v nichž se neshodnou, tak jsou i taková, v nichž se naopak shodnou velmi dobře. Fajn, hotovo, dvacet, můžeme jít dál.

Jenže Kryštof Stupka zjevně dostal od fellaz bídu, takže už druhý den cítil potřebu vyjemnit vše tím dodatkem o "normalizování chování na sítích". Pokud nevíte, tak vysvětlím: Leftwitter považuje Paličkovo chování, viz výše, za ultrašpatné. Tím pádem pokud se někdo "jejich" s Paličkou vyfotí a veřejně mu hned nenapíše, že je arcisatan a byl k fotografii donucen, tak vlastně zradil, protože tím jako by říkal, že Paličkovo satanské chování je OK (a to je ta normalizace). Překlad: Stupka vyfocen s Paličkou v míru znamená, že Stupka vysílá signál, že Paličkovo chování je v pořádku. Je to na palici, ale takový je už třídní boj.

Tento příspěvek je pouze pro předplatitele

Máte účet? Přihlaste se