Byl jsem na dovolené.

To nepíšu proto, abych se chlubil. Neměl jsem dovolenou snad dva roky, nikde jsem nebyl, smrděl jsem v lockdownu a nejdál jsme jeli na Moravu za příbuzenstvem. Do toho práce, práce a práce, takže jsem už někdy v únoru začal cítit, že jsem na hraně.

Pak přišla ta válka, a ta mi napnula nervy ještě víc. Plus taky některé věci vyjasnila. Takže jsem řekl, že mi je všechno jedno a že si jedeme odpočinout. Že se budeme válet na pláži, popíjet drinky a pojídat delikatesy v hotelu, kde se o nás skrznaskrz postarají.

A jak jsem byl v tom lazy módu, tak jsem si, já vůl, řekl, že pojedeme s cestovkou. Destinaci jsme si vybrali podle několika parametrů, jako je teplota vody, teplota vzduchu, kvalita moře, kvalita služeb a přímý let z PRG/MUC/VIE, a to nám zúžilo nabídky na jednu jedinou cestovní agenturu, která přeprodává zájezdy německých cestovek. Long story short: jsem velmi nespokojen s jejich službami stran seatingu, o kterém mi říkali, že "nebude problém". Na zaplacení zájezdu chvátali, v půl čtvrté mi řekli, že potřebují mít do pěti hodin zaplaceno, a že data k seatingu dodají do pár dnů, ovšem dodali kulové a seating nezajistili, takže jsem směrem tam letěl zmáčknutý v malé sedačce, o jednu řadu před paní, co s sebou vezla tříměsíčního uřvaného kojence.

Zbytek byl fajn, ale tohle, tohle jsem jim nedaroval. A nedaruju. Protože mi prostě lhali. Lhali mi, že seating půjde, že dodají údaje, ale nedodali nic. Denně jsem jim psal, upomínal jsem je, a tři týdny, kdy jsem se měl těšit na dovolenou, jsem strávil diskusí s nimi. Poslali nejdřív kód, který nefungoval, pak poslali kód pro jinou cestovku, pak ještě jiné stránky, pak ještě něco, ještě něco, nefungovalo nic... Přitom jsem s nimi párkrát už letěl, a nikdy to problém nebyl. Takže sorry, StudentAgency, s vámi už nikdy nikam, a ohledně téhle dovolené jsme ještě spolu neskončili!


Photo by Lauren on Unsplash

Tento příspěvek je pouze pro předplatitele

Máte účet? Přihlaste se

Problém neklidné duše