Problém fandovství

Problém fandovství
Photo by Fachy Marín / Unsplash

Bejvávaly doby, kdy i ta polarizace společnosti byla lepší.

Hele, fakt. Dělili jsme se na dva tábory, jeden byli oni, tupci, druzí jsme byli my, rozumnější, a tím bylo dané, kdo co říká, kdo o čem rozhoduje – a hlavně kdo je relevantní a kdo ne.

No, a teď vylezte a rozhlédněte se. Vidíte to?

Pokud ano, tak přikyvujete: Oni jsou tupí agresivní fanatici s naprosto debilní argumentací, co zastávají pitomé postoje. A proti nim jsou naši, a ti se projevují jako tupí agresivní fanatici s naprosto debilní argumentací, co zastávají aspoň trochu přijatelné postoje.

Pokud to nevidíte, tak vězte, že situace je taková, jakou popisuju, jen místo "naši" si doplňte "my", protože jste nejspíš součástí celého problému.

Co se stalo? Zvýšila se teplota, bych řekl. Ne planety, ale společnosti. V důsledku toho se i lidé, co se dlouho drželi, najednou chovají jako totální kreténi, polarizovaní až za dva rohy a věčně podebraní...

Pro příklad nepůjdu daleko, jen na dnešní ranní twitter:

Vlezte si do diskuse a pozorně sledujte.

Je tam pár lidí "od nich" – relativizátoři, propalestinští – a spousta lidí "od nás". A to, co píšou "ti od nás", mi dává za pravdu: tak dlouho se rozumní hádali s tupými agresivními fanatiky, až se hádají jen samí tupí agresivní fanatici!

Tento příspěvek je pouze pro předplatitele

Máte účet? Přihlaste se