Jiřímu Ovčáčkovi v provedení Spojených Jednotných Sil Asociace public relations pod vedením markýze de Sade...
(Olej na plátně)

Fakt jsem si myslel, že zase Aust rozvibroval čakry a měl titulkově-kreativní chvilku, a vono ne! Ona to opravdu APRA napsala do titulku celého toho dopisu.

Otevřený dopis, který je zbytečný ještě o kousek víc, než je blbý, se fakt jmenuje "Asociace public relations vystavuje červenou kartu Jiřímu Ovčáčkovi". Vidím to, vymalované jako lunetu v Národním, nějakým Hynaisem nebo jinou Úprkou: Vlevo Asociace, personifikovaná postavou Matky Všeho PR (prostovlasá, nahoře bez, prostě klasika) vystavuje červenou kartu. Kolem ní stojí různí členové Asociace v hrdinských pózách: někteří vzdorují nepříteli, jiní podporují Matku a další burcují lid. Vpravo pak je Jiří Ovčáček, personifikovaný postavou Jiřího Ovčáčka, jak si čistí brýle, protože má dojem, že snad špatně vidí. Uprostřed to pozoruje z řiditelné vzducholodi hrabě Zeppelin a celé to pak vkusně rámuje jemná hnědá linka, symbolizující hrdinný postoj APRA vůči Jiřímu Ovčáčkovi.

A má to úspěch, to ne že by ne! Petice hravě přeskočila již dva roky probíhající petici proti pokusům na zvířatech!

Jenže se člověk nemůže zbavit jisté pachuti v hubě, jestli mi jako rozumíte. Označit Jiřího Ovčáčka za neschopného mluvčího zrovna 18. října není nic proti ničemu, ale pokud to je roku 2021, člověk se neubrání jistým otázkám.

Tento příspěvek je pouze pro předplatitele

Máte účet? Přihlaste se

Vystavování červené karty