Pan prezident se nám pěkně uzdravuje, jak mu všichni, včetně oponentů, přejí, takže začátkem listopadu povstane jak Fénix z popela a hned po ustavující schůzi oznámí, že respektuje výsledek voleb a jmenuje premiérem Petra Fialu, protože věří, že jeho vláda získá důvěru, a kromě toho vzhledem ke svému zdravotnímu stavu abdikuje.

Pardon, dělám si legraci, to se téměř jistě nestane. Prezident ve skutečnosti jmenuje premiérem Andreje Babiše a odsoudí všechny pučisty, co se stále nesmířili s tím, že on má mandát od lidí, a tak dál blablabla.

Babiš stejně rychle, jak se teď obrátil k Mynářovi zády, zahodí své předsevzetí a jmenování přijme. Ono tam totiž nikde není napsáno, že "prezident pověří vyjednáváním" a "pověřený může pověření odmítnout", to jsou jen takové ty idiotské zvyklosti. je tam napsáno, že prezident jmenuje premiéra, na jeho návrh jmenuje ministry, a do 30 dnů ta parta požádá o důvěru.

Takže pokud jmenuje Babiše, tak se tak stane, a Babiš prostě navrhne ministry, předstoupí s nimi před sněmovnu, důvěru nezíská, takže podá demisi, a následuje čekání na druhého premiéra, kterého jmenuje prezident. Do té doby vládne Babiš v demisi.

Tento příspěvek je pouze pro předplatitele

Máte účet? Přihlaste se

Tak schválně...