Splnila se čínská kletba a vypadá to, že zažíváme "zajímavé časy". Já teda stoprocentně.

Stejně jako se situace na frontě mění každým okamžikem, tak se valí zprávy každou minutou. Někdy mám pocit, že válka na Ukrajině trvá už hrozně dlouho, a ono to je přitom... počkejte... 125 hodin.

Za 125 hodin se stalo tolik věcí, které by se normálně nestaly, nebo by to trvalo, a to nepřeháním, roky. Během té doby se stal Putin největším sjednotitelem západního světa, Evropské unie a NATO.

Ne, zcela vážně: Putin dokázal, že se proti němu spojili USA i Turecko, Anonymous, Táliban. Kritizuje ho Čína. Sankce uvalí katolické Polsko i Pornhub. Němci dodávají zbraně a Švýcaři prolamují neutralitu svých bank, což neudělali ani během WWII. Babiš chválí Fialovu vládu. Evropa se po dvoudenním přešlapování rozhoupala a spustila sankce. Američani zablokovali devizové rezervy a japonský velvyslanec v Kyjevě si nechal poslat samurajský meč. Ukrajina podala žádost o přidružení k EU. USA vyhostilo diplomaty z OSN. Dokonce i sportovní svazy opustili svoji mantru, že "politika a sport se nemají míchat".

Zajímavé časy zplodily i celosvětový meme "Ruskyj korabl, idi na chuj!", ze kterého se stalo neoficiální heslo téhle války, hned po "Slava Ukrajině".


Tento příspěvek je pouze pro předplatitele

Máte účet? Přihlaste se

Problém se zajímavými časy