Den 1

Kadaň

11/27/2021, 7:30:00 AM

Nevím, jak se to stalo, ale v Kadani jsem byl poprvé vlastně před několika málo lety.

Zasadím to do kontextu. Narodil jsem se v České Lípě, ale nepamatuju si z toho nic, protože se naši i se mnou přestěhovali do takové té oblasti mezi Prahou a Kolínem, a pak k Nymburku, na kterém je zajímavé, že místní nikdy neřeknou do Nymburku ani v Nymburku, ale vždy a zásadně "do Nymburka" a "v Nymburce". Jedni prarodiče žili kousek odtamtud, blíž ku Praze, druzí na Vysočině.

S těmi prvními jsem často jezdíval po republice. Děda byl z Hané a měl sourozence po celé Moravě, tam jsme jezdili často. Jezdili jsme často do Mělníka, ovšem jak zase tamní vědí, nejezdí se do, ale na, takže i moje babička z mělnické měšťanské rodiny zásadně jezdila na Mělník a říkala, že bydlela na Mělníce.

S rodiči jsme jezdili taky všude možně. Praha, Bulharsko, Maďarsko, Jugoslávie, Německo, severní Čechy a Krkonoše, později i Šumava, ale přesto jsou místa, kde jsme nikdy nebyli.


Obsah pro předplatitele


Tento článek je pouze pro předplatitele

Předplaťte si nebo se přihlaste

Cena od 50 CZK měsíčně

Ne, přátelé, tady žádný otevřený text není.

Nevím, jak se to stalo, ale v Kadani jsem byl poprvé vlastně před několika málo lety.

Zasadím to do kontextu. Narodil jsem se v České Lípě, ale nepamatuju si z toho nic, protože se naši i se mnou přestěhovali do takové té oblasti mezi Prahou a Kolínem, a pak k Nymburku, na kterém je zajímavé, že místní nikdy neřeknou

O Dni 1