To je náhodou skvělá zpráva. Schválně počítejte, kolikrát to dneska někde budete číst. Dělejte si čárku pokaždé, když to uvidíte, a křížek pokaždé, když uvidíte, jak se někdo rozčiluje nad tím, že lidi píšou "takové samozřejmosti".

Přehlédl jsem, jestli se vyjadřovali už i vlekaři, doufám, že ano.

Za sebe snad jen dva postřehy: Chumelenici mám rád, když ji sleduju přes okno domu, ne přes přední sklo auta. A ranní jízdu chumelenicí vždy zpestřují lidé v černém.

Jako že fakt: Zepředu autobus s plnejma, co to pere do chumelenice, takže každá jedna prašivá vločka svítí jako lampión a vy si připadáte jak sedmého listopadu 1979 na náměstí... Vpravo tmavé stromy, a mezi nima se plouží chlápek, celej v černým, a když vidí autobus, zkratuje se mu mozek, on si uvědomí, že tam dávno už měl být (ať už je "tam" kdekoli), a rozhodne se teď hned začít přecházet. Nebo se možná ani nerozhodne; možná ho říděj' mimozemšťani pokynama, co mu vysílají do lebky: "Jdi rovně, rovně, rovně... rychle se otoč doleva a vlez do silnice!"

No a když jsme u těch zbytečných zpráv: jakkoli je zpráva "chumelí" úplně zbytečná ve většině případů - čestnou výjimku mají ti, co se chystají na cestu někam, kde právě chumelí, ať už za zimními radovánkami, nebo z povinnosti - tak rozčilená reakce "proč sem píšeš takové zbytečnosti?!" je zbytečná naprosto pro všechny. Autory té zprávy nevyjímaje.

Tento příspěvek je pouze pro předplatitele

Máte účet? Přihlaste se

Chumelí